Kobieta...

W sumie to ciągle staram się dowiedzieć- jacy są faceci… jak czują, jak kochają, co jest dla nich ważne w życiu i wiele innych, a nigdy nie zastanawiałam się, jakie są kobiety. Może to jest właśnie klucz do wszystkiego…Odkryłam ostatnio, iż mężczyźni odczuwają miłość bardzo podobnie do kobiet, ale po prostu inaczej ją wyrażają… ale mniejsza z tym, to nie ten temat =P. Jest wiele typów kobiet… Ale obrazek pasuje do wszystkich… bo to prawda. Potrafią być z nas anioły ale i perfidne wiedźmy, małe dziewczynki ale i cholernie poważne i odpowiedzialne kobiety… szczerze? Potrafimy nawet nieświadomie dzięki swoim atutom wykorzystać innych. Jesteśmy tak nielogiczne a jednak nie brak nam logiki. Potrafimy mimo pokus być wierne. Każda z nas jest inna. Ale każda z nas zawiera „zestaw kobiecości w sobie” . brzmi jakby jakiś produkt ale mniejsza z tym. A zestaw ten to intuicja, instynkt macierzyński, troska o bliskich, wiele wylanych łez, wielokrotne upadki, ale i powstania, zdolność do manipulacji, dziecinność ale i dorosłość… to są chyba cechy, które posiada każda z nas… są też takie, które posiadają tylko nieliczne. Wiele nas łączy, ale nasze inne cechy nas dzielą. Jedne są optymistkami, drugie pesymistkami, jedne mają umysły ścisłe, inne humanistyczne, jedne są otwarte, drugie zamknięte w sobie. Jaka jest kobieta? Dziwa ot co. Ale czy faceci nie są dziwni? Wszyscy jesteśmy dziwni, zabawne nie?

04.04.2006 :: 19:35
Komentuj(7)

Co najważniejsze…
”Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” To cytat, który jest dla mnie ważny. I to bardzo. Zgadzam się z nim całkowicie, bez żadnych ale. Piękne jest to co widzi serce. Oczy są jednym z tych elementów, które według mnie czasem ograniczają człowieka. Aby poznać człowieka trzeba zajrzeć w jego głąb. Trzeb poznać jego dusze i serce (prawda Gosiu?). Dobrze widzi się tylko sercem, bo przecież sercem się kocha, a nie oczami. Naprawdę pokochać… . Eh… . Gdybyście wiedzieli jak mnie wk* to, że jakaś laska mówi, że kocha chłopaka, którego 2 razy w życiu widziała i nigdy z nim nie gadała;|. Brr. Po prostu tego nie-cierpię. Oczy…owszem, są podobno bardzo ważne, są podobno arcydziełem natury, ale nimi nie da się zobaczyć tych najważniejszych rzeczy. Powtórzę słowa Małego Księcia: Najważniejsza jest niewidoczne dla oczu…

10.04.2006 :: 21:05
Komentuj(7)

„Czy wszyscy wiemy,
gdzie jest nasze miejsce?
A jeśli wiemy,
dlaczego nie idziemy za głosem serca?
Musi chodzić o coś więcej w tym życiu,
musi być jakiś cel,
nasze miejsce na ziemi (...)”


I Zamilknę, bo nie musze nic dodawać...

14.04.2006 :: 09:15
Komentuj(11)

Taka inna śmierć…

Wiecie jak łatwo umrzeć…? Przestać istnieć, jeszcze za życie. Nie trzeba w sumie robić nic innego niż zwykle… wystarczy ktoś nowy, kto zjawi się by zastąpić Cię jeszcze za życie. Dziwnie jest umrzeć w taki sposób… nie mogąc…nawet nie chcąc nic zrobić…bo każdy ma swój wybór… Dla tych, dla których byłam, gdy nie było innych…

16.04.2006 :: 23:05
Komentuj(6)

Życie- piosenka

Bo właściwie życie jest jak piosenka w nieznanym języku. Niektórym się podoba, innym nie, ale nikt jej nie rozumie. Doszłam do takiego wniosku. Długo myślałam na tym jak to napisać. No i wymyśliłam. Trochę dziwne spostrzeżenie, ale wydaje mi się, że trafne. Nie wiem dlaczego muzyka skojarzyła mi się z życiem. Natomiast wiem, że życie nie rozumiemy nigdy. Istniejemy po to by szukać sensu, a nie po to, by go odnaleźć.
A dla Ciebie czym jest życie?

19.04.2006 :: 22:56
Komentuj(6)

Zapomnij, że jesteś…
Nie płacz w liści
nie pisz, że los Ciebie kopnął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
Kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno
Odetchnij, popatrz
Spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz


Piękny wiersz Ks. Jana Twardowskiego. Szczególnie w głowie utkwił mi ostatni wers „I zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz” . To prawda. gdy naprawdę się kocha to wszystko inne jest nieważne. Ty jesteś nieważna, cały świat jest nieważny. Liczy się tylko ta osoba i to co do niej czujesz...nic innego. Teraz wiem jaką jestem egoistką, jaką cholerną egoistką… . Teraz wiem…. Ale żeby zrozumieć, trzeba mi było wiele, trudno. Zapomnę dziś już, że jestem, by pamiętać, dla kogo jestem..

24.04.2006 :: 14:09
Komentuj(7)

Każdy z nas jest takim małym autobusem, który jedzie do celu... jest wiele przystanków, wielu ludzi na nich wchodzi i wielu wychodzi, niektórzy mają bilety...inni jadą na gapę... Każdy przystanek jest ważny bo na nim czeka wiele osób i wiele niestety musi wysiąść. Ale nie można na jednym z przystanków spędzić zbyt wiele czasu ponieważ są kolejne przystanki... I w końcu gdzieś jest ten ostatni przystanek, ten cel naszego życia... oby tylko zdążyć dojechać tam na czas i wsiąść odpowiednich ludzi...

27.04.2006 :: 21:23
Komentuj(4)

Blog Blandzi




Księga gości

~~~~~~~~~~


W tym roku:
Napisałam : 37 noteki
Odpowiedzieliście na nie 229 komentarzami
(Ostatnia aktualizacja: 02.07.06)
~~~~~~~~~~

O mnie
Mogłabym napisać naprawdę wiele nic nie znaczących dla Was informacji, opisać całą rodzinkę nie zapominając o psie i jeszcze podać rozmiar stopy. Ale to zbędne. Napisze tylko, że jestem fanką naleśników z czekoladą i słodkiego wina. Oprócz tego interesuję się psychologią, troszkę filozofią i genetyką. Lubię malinowe lody i wszelkiego rodzaju książki. Mam kilku wspaniałych przyjaciół i dziwne oczy. No i kocham pisać…

Odeszło...
2024
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec



..::Linki::..

Melancholia Taka cicha i ciemna…a tak wyrazista…zupełnie jak noc.
Tereska Jasna strona słońca…
Karolinka Bo tutaj każde słowo, oddzielną ma historię…
Daniel „Z nim będziesz szczęśliwa…”
Me-and-you „Zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz…”
Czarna Anitka O tym niczym, które jest wszystkim.
Zniszczona-nadzieja „Bo straciłam w Ciebie wiarę człowieku"
Nadzieja „Nadzieja umiera ostatnia”
Nadzieja Cz. 2
Frozen-wanderer Słowa tak prawdziwe, że strach nam uwierzyć…
Anne-Marie Oswojone myśli
Kiszczaksattack „Płk Piszczak’s Shadowland”
Ckatrina „Kiedyś było inaczej”
Oskar „Majne pierdołen”
Śmigło „Kiedy zapomnisz, że jestem…Pamiętaj, że byłam”
Gosia „Miłość jest ślepa, właśnie dlatego ma tak wyczulony zmysł dotyku…”
Rozmawiamy Ciepłe, i z humorem.
Dinary "Miłość jest rozkosznym kwiatem, ale trzeba mieć odwagę zerwać go na krawędzi przepaści."
Spiaczka Zawitaj w jej śnie… Hexe „O uczuciach wszelakich”
French-manicure „Kobieta jest jak fortepian- wystarczy umieć grać”
Tęsknię „A niebo milczy w tych sprawach- bo nie jest rzeczą aniołów mój taniec...”
Blond-blond„A piekło wezmę ze sobą. Do nieba...”
Nimfea Tak prosto, a tak nadzwyczajnie

NWOB Oceny...zupełnie inne.

Szymon Wydra & Carpe Diem - Bezczas ® Music From ® Bloguj.Net
Bloguj.Net


Chester Š
†††
Copyright © Goddess Layout
Design by BlackEngel
Picture by Epiphany