blandzia - komentarze



Moje marzenia
Powoli się spełniają. Ludzie zupełnie przypadkiem, robią rzeczy, o których tak dawno marzyłam. Jedno z marzeń było ogromne… chciałam kochać kogoś i być przez niego kochaną. I spełniło się. Kiedy myślałam, że mam już tak wiele, że nie mogę śmieć już marzyć o czymkolwiek, stała się nagle rzecz… taka prosta, a jednak której pragnęłam w głębi duszy. Ktoś przytoczył moje słowa… zupełnie nieświadomie, że są to moje słowa. Jakież to piękne uczucie zobaczyć gdzieś swoje słowa, jaka to duma, zaszczyt… . Coś pięknego. Bo właśnie jeśli po śmierci mogę zostać na świecie- to tylko w postaci słów… mogę zostawić po sobie słowa- bo to jedyne co trochę umiem- pisać. Nie umiem malować, śpiewać, tańczyć, grać, nie mam talentu aktorskiego… na pewno nie wynajdę żadnej rzeczy, więc na świecie mogę zostać w słowach, lub wcale… . I właśnie to jest moje pragnienie. By jakieś dziecko za 100 lat… by wypowiedziało moje słowa… tak jak ja teraz czytam cytaty różne, po czym te dla mnie ważne zapamiętuję i cytuję na blogu lub w rozmowach… . Ale t tylko marzenie… chodź teraz wiem… wszystko jest możliwe. Trzeba tylko ufać Bogu i swemu sercu.


Posłuchajcie... pisałam to dawno, kilka miesięcy temu. Wczoraj to się skończyło, z mojej woli... może na to nie zasłużyłam? Wiem tylk, że nie potrafiłam tak żyć, że muszę wiele sobie poukładać, wiele przemśleć... I umieszczam tu ten wiersz... kto będzie chciał, zrozumie dlaczego...

Bliscy i oddaleni

Bo widzisz tu są tacy którzy się kochają
i muszą się spotkać aby się ominąć
bliscy i oddaleni jakby stali w lustrze
piszą do siebie listy gorące i zimne
rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty
by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało

są inni co się nawet po ciemku odnajdą
lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać
tak czyści i spokojni jakby śnieg się zaczął
byliby doskonali lecz wad im zabrakło

bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej
niektórzy umierają-to znaczy już wiedzą
miłości się nie szuka jest albo jej nie ma
nikt z nas nie jest samotny tylko przez przypadek
są i tacy co się na zawsze kochają
i dopiero dlatego nie mogą być razem
jak bażanty co nigdy nie chodzą parami

można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie
nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem.


Jan Twardowski[*] (On nigdy nie umrze, zawsze będzie w moim sercu, zawsze będę wracać do Jego słów... bardzo mi nimi pomógł)

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
01.03.2006 :: 20:40 :: cbf97.neoplus.adsl.tpnet.pl

...piszesz bardzo piękinie, ale czy aby napewno można w to wierzyć?...
25.02.2006 :: 16:17 :: clp201.neoplus.adsl.tpnet.pl

bula

Siemka. Zajebisty blog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAPRASZAM DO MNIE!!!!!!!!!!!!!!!
25.02.2006 :: 12:13 :: m.aij.pl

Dawid

Marzenia... Czy napewno zawsze sie spełniajš? Mam nadzieje, że moje marzenie, aby ten koszmar się skończył, w końcu się spełni. Pozdrawiam
Talk.pl :: Wróć