blandzia - komentarze



„Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest.”

Racja! My ludzie, jesteśmy zdumiewający, nosimy w sobie uczucia, emocje, nastroje, wspomnienia, lęki, ciężar odpowiedzialności, kompleksy… tak wiele tego jest. A my- ludzie potrafimy to w sobie pogodzić. Dlaczego więc nie jesteśmy arcydziełem? Otóż… łączymy w sobie wiele pozytywnych, negatywnych jak i pośrednich cech. Arcydzieło musiało b być piękne- ze względu na całkowite dopasowanie. Ale nie… każdy człowiek ma swoje wady i zalety, a one nie pasują do siebie… Z jednej strony możemy być wspaniałomyślni a z drugiej cholernie zazdrośni, są to zupełnie nie pasujące odcienie. Gdy je połączy owszem- wyjdzie coś zdumiewającego ale nie arcydzieło… to tak obrazowo co do cytatu. A tak naprawdę chcę poruszyć kwestię wad i zalet. Każdy z nas jest inny, każdy z nas je posiada, i pewnie każdy z nas spotkał się już z wieloma wadami ludzi- w sobie lub innych ludziach. Musze podkreślić, że często nie widzimy wad własnych, a najmniejsze wady czyjeś dostrzegamy na kilometry. Trochę to smutne ale i prawdziwe. Czym jest wada? Jest to coś co przeszkadza innym i nam samym w nas i naszym życiu, zaleta- zupełna tego odwrotności. Oczywiście jedni ludzie daną cechę mogą postrzegać jako pozytywną albo negatywną – bardzo to złożone. Często chcemy zmieniać innych… narzucać im swoje ideały itd. , to jest złe, to jest dobre- mówimy. Najgorzej jest, gdy chcemy zmieniać ukochaną osobę… a raczej gdy kochamy wyobrażenie tego jaka ona ma być i staramy zamienić się ja na swój ideał… Nie przejdzie… dana osoba poczuje się w związku ciasno i źle.. Zniszczymy wszystko. Właściwie to nie wiem dlaczego to piszę… Może chcę ostrzec samą siebie przed błędem.. po prostu piszę co czuję. Nie jesteśmy arcydziełami… nigdy nimi nie będziemy… i nie wymagajmy tego co niemożliwe od innych! Ale spróbujmy pokochać wady człowieka, samo to, że jest tak zdumiewający… Ja spróbuję. Obiecuję… A ty?


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
Talk.pl :: Wróć