blandzia - komentarze



„Ale niech słowo kocham jeszcze raz usłyszę, niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę”

Już wiele razy zastanawiałam się co to znacz. Co znaczy Kochać, co to w ogóle za uczucie. Wiem tylko, że jest naprawdę wielkie. Pytałam o to wiele osób, szukałam na forach, zadawałam dziwne z tym związane pytania i w końcu uznałam, że czas spróbować coś napisać o tym. Więc tak… jedna z najbardziej zaskakujących rzeczy jaką usłyszałam było zdanie : ”przypomina mi kofeinę”. Wtedy zaczęłam szukać podobieństwa… i uznałam, że człowiek, który to powiedział (Dziękuję Wojtusiu), ma rację! Otóż. Od kofeiny się uzależniamy(a później by mieć jej w dostatku jesteśmy czasem w stanie zrobić wiele niezbyt mądrych rzeczy… , daje kopa energetycznego i kawa(zawiera kofeinę ) bardzo ładnie pachnie. Zupełnie jak miłość. Przewiązujemy się, jesteśmy dla niej w stanie zrobić wszystko, gdy widzimy ukochaną osobę zazwyczaj się ożywiamy, i czujemy jej zapach na kilometry chodź właściwie nie zawsze w pierwszej chwili jesteśmy w stanie go rozpoznać. Koffana Gosieńka za to zdefiniowała mi kiedyś miłość tak „Miłość jest wtedy, gdy jesteśmy w stanie zrobić dla drugiej osoby wszystko, nie oczekując niczego w zamian.” Mądre słowa… o przecież prawdziwa miłość jest bezinteresowna, taka delikatna, wspaniała, lecz skora do poświęceń. Kochana Tereska za to napisała o miłości cały referat (pisaliśmy na Polski ), ja jednak postanowiłam wybrać kilka fragmentów… oto one” Kochać to znaczy cieszyć się każdym dniem, każdą minutą. Pamiętając, że one nigdy nie powrócą.”. Jakże trafne stwierdzenie. Każdym dniem, bo przecież każdy jest wyjątkowy, każdą minutą, bo to jest ta jedyna niepowtarzalna minuta… „Kochać to dla mnie odkrywać świat z ukochaną osobą. Śmiać się i płakać. Kochać to nie szukać wad, lecz skupiać się na zaletach. Miłość nie ma granic. Ona w ogóle ich nie zna. My, kiedy kochamy, też nie! Wtedy wszystko jest możliwe. Możemy zawojować świat. Nie ma rzeczy niemożliwych.” Jakże prawdziwie to brzmi… chodź czasem trudno uwierzyć, że skoro miłość jest tak piękna, to w ogóle istnieje… . Na forach ludzie pisali, że miłość to dar, to potęga, to cierpienie… w wszystkim tym jest trochę racji. A według mnie…? Hm myślę, że do końca nie ma jednej definicji dla każdego, gdyż każdy z nas jest inny i kocha inaczej. Wiem, że jest ona piękna, chodź potrafi zadać ból, że jest potężna, a mimo to tak skromna. Ona jest po prostu wspaniała. Bo czyż nie szczęściem jest potrafić kochać? Czyż nie szczęściem jest być kochanym? Tak bezinteresownie, tak delikatnie, a równocześnie namiętnie…Kochać… to kochać całość- drugiego człowieka- jego zalety, ale i wady… Miłość wiąże się z sztuką przebaczania, zaufania i wytrwałości w najcięższych chwilach… Miłość? To taka wielka księga, w której każdy z nas, ma swój własny rozdział.


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
19.11.2005 :: 12:37 :: tb128.internetdsl.tpnet.pl

Agacia

Każdym dniem każdš minutš... Tesia ma racje, ty też. Miłoœć ( dla mnie) jest tlenem. Każdy jej potrzebuje i każdy do niej dšrzy. Jest dzieleniem sie i oddawaniem tej drugiej osobie wszystkiego co posiadamy. Nawet jej namiastek dodaje ci skrzydeł, które sš ulotne ale pozostawiajš wierny œlad.
17.11.2005 :: 23:14 :: bop228.neoplus.adsl.tpnet.pl

feministkidnbpi

SIEMANO:)
WŁAŒNIE ROZPOCZĘŁAM PRACE NAD NOWYM BLOGIEM!! FEMINISTKIDNBPI.TALK.PL ZNAJDZIESZ TU WSZYSTKO O KOBIETACH I PORADY DOTYCZĽCE MĘŻCZYZN:) KONIECZNE WEJD!!(może mnie pamiętasz pod innym nikiem BELLAABLA Zapraszam
17.11.2005 :: 21:07 :: 62.29.157.226

Czarna Mamba

Kochać to akceptować drugiego człowieka... razem z jego zaletami ale przede wszystkim z jego wadami... i to w miłoœci jest piękne :).
cudna notka :*
Talk.pl :: Wróć