blandzia - komentarze



Jak jeden ma³y cz³owiek, mo¿e wp³yn±æ na ¶wiat? Pewnie wiele razy w twych my¶lach tworzy³o siê to pytanie "jaki sens ma moje ¿ycie", pewnie czêsto my¶le³e¶/a¶ "Jestem tylko cz³owiekiem, nie zdzia³am nic". Czy s³usznie? Otórz ¶miem twierdziæ, ¿e nie. Jeden cz³owiek, mo¿e czasem przes±dziæ o losach ¶wiata, jeden cz³owiek reaguj±cy na czyj¶ ból mo¿e daæ przyk³ad innym. Nie nak³aniam Ciê tu do dawania siê ca³ego/ca³ej dla czyjego¶ szczê¶cia, zapominaj±c o swoim, nie o to chodzi. Mówiê natomiast, ¿e mo¿esz pomóc ¶wiatu i wspaniale i godnie prze¿yæ swe ¿ycie tak, by zostaæ o ¶mierci w sercach innych osób. Ale skupmy siê teraz wspólnie na pierwszym zdaniu, a raczej pytaniu zadanym na pocz±tku tej notki. Co mo¿e zrobic cz³owiek, jeden cz³owiek, w¶ród miliona innych osób, co mo¿e zrobiæ dla ¶wiata? Otó¿ bardzo wiele. Nie chodzi tu o jakie¶ nadzwyczajne rzeczy, wynalazki czy kariery (chod¼ to te¿ cz³owiek mo¿e osi±gn±æ). Chodzi mi o te niby ma³e, najprostrze rzeczy, które jednak tak wiele daj±. Chodzi mi o u¶miech serdeczny, u¶cisk d³oni, otarcie ³êz z policzka przyjaciela. Chodzi mi o s³owa, które potrafi±(je¶li s± dobrze wykorzystane) cieszyæ serce. Chodzi mi w koñcu o mi³o¶æ, któr± obdarzamy bliskich. Chodzi mi o rzeczy, wdawa³oby siê oczywiste. Ale nie...nie w tych czasach. Nparawdê, mo¿emy z siebie wiele daæ, i zyskamy przy tym jeszcze wiecej. Jak mo¿e wp³yn±æ cz³owiek na innych ludzi? Wystarczy m±dre zdanie, które zawsze pozostanie w sercu jego adresata, czy spojrzenie wyra¿aj±ce zrozumienie. Naprawdê. Wydaje siê byæ to proste... ale naprawdê mo¿e pomóc ¶wiatu. Tolerancja, akceptacja, dawanie nadzieji i mi³o¶ci. Je¶li ka¿dy cz³owiek by³by serdeczniejszy szczerze (a nie na pokaz) dla drugiego, to naprawdê ¶wiat by³by cudowny. Pamiêtaj; ty u¶miechniesz siê do kolegi, kolega do 2 kolejnych i tak powoli bêdzie powstawa³ ¶wiat taki, o jakim marzymy...


"To, co mo¿esz uczyniæ nie jest tylko maleñk±
kropl± w ogromie oceanu, ale jest w³a¶nie tym,
co nadaje znaczenie twojemu ¿yciu."


Imiê:


Wy¶wietlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
29.10.2005 :: 17:47 :: ik58.internetdsl.tpnet.pl

mysli

cz³owiek ma tak wielki wp³yw na ¿ycie, a tak potrafi je sobie spieprzyæ...
Talk.pl :: Wróæ