blandzia - komentarze



W tej samej gazetce, o której ostatnio pisałam, znalazłam też wiersz. Nie ma podanego autora, jednak jest piękny, i właśnie dlatego postanowiłam go tu wstawić…
„Nie budź miłości, dopóki sama
Nie zechce.
Może to nie to miejsce, ten czas,
Nie mów jej ciągle, że prześpi to,
Że zapomniała, że jesteś sam.

Przestań ją wołać,
Możesz pomylić się przecież
Kiedy odezwie się miłość nie ta,
Przestań jej szukać,
Sam możesz zgubić się jeszcze,
Jak wtedy miłość znaleźć cię ma?

Nie płosz miłości,
Póki sama nie zechce,
Nie mów od razu: nie miało być tak.
Pozwól jej zostać,
Może zadziwić cię jeszcze,
Swoim bogactwem, tym
Co ci da.

Nie mów jej odejdź, bo może już
Nigdy nie przyjść.
Zraniona słowem i gestem twych rąk,
Będzie za późno, kiedy na zawsze odejdzie,
Kiedy ktoś inny weźmie ją. „

Piękne prawda? A jak prawdziwe. Szczerze to muszę się wam przyznać, że jestem egoistką chyba trochę… . Często jestem zła gdy ktoś kocha inaczej niż ja, zdarza mi się myśleć, że ten świat pełen jest szczeniaków- którzy tak naprawdę nic nie wiedzą. Może przez to, że trochę im zazdroszczę, tych wspaniałych lat, które oni przeżywają z spokojem, tych ich narzekań, na tak proste według mnie rzeczy. Wiem… nikt nie jest beztroski zupełnie, nawet małe dziecko martwi się… Ale czym więcej przejdziemy życia, tym jesteśmy bardziej źli na cały świat, jak on mógł… . Przynajmniej ja tak mam. Zbyt bardzo chcę… ale nie wiem czego. Nie wiem czy w końcu chce być dzieckiem, czy dorosłą kobietą. Nie wiem czym teraz jestem. Wiem, staram się teraz wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Może to z tchórzostwa… może przez to się tłumaczę? Chodź wiem, że nie muszę. Miałam pisać dalej o miłości. Trudny to temat…bardzo. Miłość i przyjaźń… uczucia tak bliskie, o nich napisze kolejno…


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
28.10.2005 :: 19:40 :: xdsl-2679.lubin.dialog.net.pl

anitka

Hejka!!Zajrzyj do mnie
http://anitka.talk.pl
25.10.2005 :: 17:53 :: 82.160.33.66

olga

Fajny blog tylko..trochę melancholijny.Wydaje mi się,że masz romantycznš duszę! :)Tak jak ja..:/Ale to dobrze,że umiesz dostrzec to czego inni nie widzš!!!
Talk.pl :: Wróć