blandzia - komentarze



Dziś przeczytałam, w gazetce szkolnej z zeszłych walentynek, kilka opinii na temat miłości. Bardzo zdziwiła mnie jedna odpowiedz… była niby czymś oczywistym… ale jednak. Ktoś bowiem napisał, że miłość to uczucie… .I tyle. Nic więcej, nic mniej. To skłoniło mnie do tych rozważań…. Czym jest właściwie uczucie. Przecież znamy ich tak dużo, jesteśmy pewnie, że wiemy co to jest… . Jest wiele uczuć… uczucie smutku, radości, czucie przyjaźni i oczywiście miłości. Jak w takim razie zdefiniować to, niby tak czytelne słowo. Co to jest uczucie? Postanawiam szukać… a nóż jakiś uczony mędrzec-filozof potrafił niegdyś zdefiniować je dobrze… Niestety… słownik wyrazów obcych nie zawiera tego słowa, słownik Języka Polskiego też nie… No i w encyklopedii również go brak… Obiecuję sobie, i wam, że jednak postaram się znaleźć definicję tego słowa. Myślę, że każde uczucie można porównać do kwiatu… powoli wzrasta, z małego ziarenka, rośnie, kwitnie… Dobrze jest gdy na tym etapie miłość i przyjaźń się utrzymują… Jednak jak sama się przekonałam; każdy kwiat może zwiędnąć, niestety. Nie będę do tego jednak wracać… . Uczucie… jest to jakaś cecha ludzka, coś co żywimy do kogoś. Oj jak trudno wyjaśnić to słowo… . Uczucie. Nie wiem jak je opisać… a co Ty o tym myślisz, czym są dla ciebie? Proszę, napisz

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
24.10.2005 :: 15:49 :: klienci-net3.pai.net.pl

jaszczura

uczucia nie da się opisać słowami, bo sama zauwarzyłaœ jekie to cięzkie. zgadzam sie z maćqem ze trzeba to czuc.
pozdro ;*
23.10.2005 :: 12:27 :: CMPC011-085.CNet2.Gawex.PL

Czeœć :)

Nie warto definiować tego słowa, bo po co ? Uczucia nie mozna, moim zdaniem, definować. Definicja tkwi w każdym z nas, po prostu trzeba to czuć...

Pozdrawiam :* :)


mozesz zaglšdnšć do mnie na www.maciej.mblog.pl :)


22.10.2005 :: 21:08 :: ckz85.neoplus.adsl.tpnet.pl

moootyl

moim zdaniem miłoœc to sš dni przykroœci i szczęscia, a uczucie to taka rzecz , która chce miec n azawsze. :) zapraszam do mnie!
Talk.pl :: Wróć