blandzia - komentarze



Zobaczyłam na pewnym blogu cytat „Jeśli coś kochasz to zwróć temu WOLNOŚĆ”. Kolejne słowa które łączą się w prawdziwy i mądry obraz. Ogólnie tą notką rozpocznę moje pisanie o miłości. Będzie o niej wiele notek bo nie sposób napisać wszystkiego naraz. Wielu rzeczy pewnie nie poruszę… ale jest ich tak wiele, że wręcz niemożliwe jest poruszyć wszystkie powiązane z miłością tematy. Pierwszym jest wolność. Jeśli naprawdę kocha się kogoś to trzeba umieć pozwolić mu odejść. Dać wybór i uszanować decyzję. Wolność… tego tak bardzo pragniemy… z czym kojarzy mi się wolność? Z wiatrem delikatnie muskającym policzki, z liściem powoli spadającym z drzewa, z dumnym ptakiem szybującym po niebie. Wolność jest tak potężna… . Wszystkie istoty pragną wolności. Mały motyl próbuje wydostać się z pomieszczenia, wielki potężny lew w zoo- z klatki… . Nie lubimy ograniczeń. Nie lubimy żyć w takich właśnie klatkach. Pragniemy krzyczeć, tańczyć, biegać. Czasem płakać, wybuchać śmiechem. Często jednak powstrzymujemy swoje emocje. Sami stwarzamy sobie lub komuś taką właśnie klatkę… . Zastanów się; kto zamknął cię w klatce i w jaki sposób, no i kogo ty uwięziłeś. Otwórz wszystkie drzwi klatek. Nie zmuszaj nikogo do niczego. Każdy ma swoje życie i swój wybór. Wierzę, że gdzieś tam jest taka ogromna księga, w której każdy z nas ma swój rozdział… no i każdy z nas sam go pisze… . Nie piszmy więc czyjegoś rozdziału i nie pozwólmy by ktoś pisał nasz za nas… pa.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
21.10.2005 :: 18:53 :: 62.29.157.226

Czarna Mamba

O tak... mšdre słowa... tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego wszystkiego sprawę :(. A to potrafi boleć :(.

Pozdrawiam ;*
19.10.2005 :: 20:04 :: chello084010098178.chello.pl

k@j@


18.10.2005 :: 21:12 :: chello083144088230.chello.pl

szczesciara

Hej!
Dziekuję Ci za komenta. Bardzo się cieszę, że podoba Ci się mój blog. To super tak usłyszeć od kogoœ coœ miłego. A co do miłoœci to racja, >>kochasz to daj wolnoœć<< - to jest rzeczywiœcie BARDZO WAŻNE, tylko czy to oznacza, że nie można kogos kochać i z nim być? Bycie z kimœ ogranicza... to prawda, ale jest piękne. Ja w każdym razie w to wierzę, bo inaczej jak możnaby marzyć o wielkiej miłoœci i o drugiej połówce zakładajšc, że to bedzie wsadzenie do klatki... Fakt, że zwišzek ogranicza - ważne jest tylko to, żeby obie osoby œwiadomie na te ograniczenia się zgodziły.
Talk.pl :: Wróć