blandzia - komentarze



Jak napisać wiersz?
Owszem…każdy jest uzdolniony w innym kierunku, ktoś albo ma talent do danej rzeczy albo nie. Jednak mimo wszystko uczymy się śpiewać[na muzyce], rysować [na plastyce]. Jednak nikt nie wpadł na to by przynajmniej spróbować opisać to jak powstaje wiersz… Wiele osób pyta, jak potrafię zrobić „takie coś”. Mam kilka swoich zasad w pisaniu wierszy. Podam je później. Jak rodzi się wiersz? Najważniejsze w tym wszystkim jest chyba to, by włożyć w niego całe serce, tak by wiersz był tobą, wyrażał to, co chcesz powiedzieć. No i oczywiście pomysł. Wiersz to nie tylko byle jaki zlepek słów, o nie… wiersz musi zawierać jakąś myśl. Lub kilka myśli. Ważne jest też by mieć szeroki zakres słów. Nie wiem jak inni, ale ja pisze to co dyktuje mi serce. Czasem pisze wiersze rymowane, czasem nie. Nie można pisać wierszy, na zawołanie. Wtedy nie są one prawdziwymi wierszami. Prawdziwe wiersze płyną z głębi duszy. Jeśli chcesz napisać wiersz, spójrz na liść zielony.. po nim spływa kropla wody deszczowej… co czujesz? Praktycznie wszędzie można znaleźć inspirację. Wiersze najlepsze jednak są według mnie gdy pisze się je pod wpływem emocji lub uczuć. I właśnie teraz pierwsza zasada:
1. Nie pisz o czymś czego nie przeżywasz (np. nie pisz o smutku, gdy jesteś radosny)
2. Nie staraj się napisać wiersza na chama
3. Nie śpiesz się w pisaniu, jeden wiersz możesz pisać i kilka dni
4. Zapisuj każdy swój pomysł
5. Nie obrażaj nikogo bezpośrednio w wierszach
6. Najlepszą inspiracją są: natura i muzyka.
7. Postaraj się składać słowa tak by brzmiały magicznie
8. Pamiętaj, że twój wiersz musi być sensowny i w miarę logiczny, pisząc wiersz, nie strać wątku
9. Każdy poeta jest inny, nie staraj się nikogo naśladować.
10. Niech twe wiersze niczym odbicie w lustrze, odzwierciedlają ciebie, z tym, że wnętrze a nie jak w przypadku lustra- wygląd.


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
10.09.2005 :: 11:55 :: wi102.internetdsl.tpnet.pl

MiKi

Blandzia pewnie mnie nie znasz ale ja wiem że ty masz bardzo fajny blog,mazyka obrazki i oczywiœcie notki masz mało komenatrzy więc pisze ten komentarz dla ciebie i tylko dla ciebie na nagłówku masz bardzo ładny morał pozdrawiam mój blog to www.cool-miki.blog.onet.pl
Talk.pl :: Wróć