blandzia - komentarze



Techniki ściągania....

Oczywiscie nie sciagam czesto i mam z tym kilka wpadek (angol i nieclo ;))

Proste i skuteczne! Na normalnej kartce, takiej jak na klasówce, piszesz to co chcesz. Tyle że twardym i ostrym olowkiem. Teraz tylko opanowac nerwy. Spokojnie przekładasz kartki jakby to była jedna z kartek sprawdzianu. Tak napisałem niejeden sprawdzian bez wpadki. Nawet z długopisem zamiast ołówka to działa tyle, że wyciągamy kartke po czasie i traktujemy ją jako jedną ze sprawdzianu. Proste jest zawsze najlepsze!


Musimy przygotować kartkę, na której będziemy pisać sprawdzian, klasówkę... itp. Obcinamy jej dolną krawędź na wysokość ok.2cm (w zależności od potrzeby), jednak zostawiamy margines nie obcięty, na którym zapisujemy informacje. Na klasówce zaginamy go do kartki, kładąc na nim prawą rękę.


Niektórzy uważają, że korzystanie ze ściąg to jedynie sposób na usystematyzowanie materiału i poznanie luk we własnej wiedzy, a sam fakt posiadania takiego pomocnika, to swoista próba pokonania stresu. Ściąganie bywa w szkole traktowane różnie, najczęściej jednak jako łamanie zasad, które powinno być ukarane. Jedni nauczyciele spoglądają na korzystającego ze ściągi delikwenta z pobłażaniem, inni bezwzględnie zwalczają.


Jeśli w klasie, w której piszemy sprawdzian są czarne ławki, możemy sie pokusić o napisanie ściągi na tej właśnie ławce. Gdy nauczyciel przechodzi - nic nie widzi, a my po odpowiednim kątem możemy wszystko odczytać.


cdn.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
10.10.2004 :: 14:03 :: fojt.wnc.katowice.pl

Gosia

No wiesz Blandzia...sposób świetny, ale cie nie podejrzewałam;];]
Żartuje oczywicie
Trzeba by było to wypróbować na własnej skórze. Ty już tak robiłaś???
10.10.2004 :: 12:33 :: abj98.internetdsl.tpnet.pl

siewka

sposób swietny :)
pozdro
Talk.pl :: Wróć