blandzia - komentarze



U kresu życia...
Zastanawiam się, jaki jest ten świat… jakie jest życie z perspektywy jego końca. Jakie myśli nachodzą umierającego. O czym myśli, z czego jest dumny, czego żałuje… czy się boi…? Zazwyczaj gdy coś się kończy myśli się o tym jakie to było… być może i tak jest z życiem- gdy stoimy na szczycie schodów życia, które od parteru [narodzin] do ostatniego schodka pokonywaliśmy- myślimy pewnie o każdym stopniu… osoba umierająca ma przed sobą drzwi…nie wie co za nimi jest, czy cokolwiek jest- wie natomiast, że wspinaczka po schodach się kończy. Jeśli bym miała teraz umrzeć najbardziej żałowałabym tego, czego nie zrobiłam, czego się bałam zrobić. Żałowałabym, że tak niewiele po sobie zostawiam. Myślałabym p0ewnie o błędach, o niedokończonych sprawach… byłabym złą na siebie- że tak niewiele zrobiłam. Najbardziej chciałabym umrzeć mając obok siebie przyjaciół, braci i inną bliską mi osobę..., na białym łóżku, chciałabym móc powiedzieć im wtedy jak bardzo ich kocham, przeprosić za wszystko… . A dumna byłabym z tego, że nie bałam się rozmawiać na żaden temat, że starałam się być szczera i, że zostawiłam na ziemi parę słów… Niedawno odszedł od nas ks. Twardowski. Człowiek, który naprawdę potrafił pisać, docierać do ludzi… chciałabym umieć do nich dotrzeć tak samo jak on… on jest moim autorytetem… zawsze będzie żył, dopóki jest w sercach naszych, dopóki ludzie będą czytać jego poezję…dopóki będą ją rozumieć. Ciałem on odszedł- jak odeszło już wielu dla nas ważnych ludzi- ludzi z rodziny, przyjaciół… niech one jednak na zawsze zostaną w naszych sercach…i niech każdy z nas zastanowi się dziś- także ty- czego byś żałował/a gdyby dane było Ci odejść w tej chwili… i uczyń co tylko się da by nie żałować gdy staniemy u szczytu schodów… Sens swojego istnienia poznajemy na łożu śmieci.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
03.06.2006 :: 19:14 :: 62-233-189-138.nowanet.pl

nimfea

przepraszam komentarz ponizej jest odemnie podpis mi znikl;p
03.06.2006 :: 19:12 :: 62-233-189-138.nowanet.pl

coz.. to co sie z nami dziee przed smwrcia a racze to co sie dzieje w naszej glowie to bardzo indywodualna sprawa i zalezy od tego w co kto wierzu jesli w ogole wierzy. moze lepiej nie planowac chwili swojej smierci?

a zyc trzeba kazdym oddechem kazda chwila, korzystac jak najwecej z tego co sie ma i nie martwic sie tym poprostu isc za swiimi marzebiami, realizowac je i spelniac wszytko na co ma sie ochote by wlasnie potem ie zalowac i byc szczesliwym z tego co sie zrobilo
01.06.2006 :: 17:40 :: esq189.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kamelia

Żyj tak, abyś niczego nie żałowała...
Jeśli się postarasz, Ty także dotrzesz do ludzi. Każdy ma swój indywidualny sposób. Ja Ci mogę życzyć powodzenia. :)
Talk.pl :: Wróć