blandzia - komentarze



Bo świat pięknym być potrafi, jeśli tylko…tylko chcę…

Zaczęłam sobie nucić te słowa. W sumie nie wiem jak na nie wpadłam, po prostu je wyśpiewuję i tyle. W gruncie rzeczy to mają one nawet sens… . Zawsze można patrzeć na świat z różnych perspektyw. Szczęście jest stanem. Lecz u każdego ten stan wywoła inna rzecz… dobrze, gdy wie się- kiedy byłoby się szczęśliwym. Są ludzie, którzy ciągle narzekają, że brak im szczęścia, ale zapytani, co da im szczęście- nie umieją odpowiedzieć… Żałosne. Żeby być szczęśliwym trzeba zdać sobie sprawę z tego, że idzie być szczęśliwym- jeśli tylko się chce. Świat naprawdę potrafi być piękny… trzeba tylko umieć patrzeć. Szczęście możemy znaleźć w uśmiechu, w cieple herbaty, słowach, w ciszy…. . Wszędzie… . Lecz jeśli nie wiemy na czym polega szczęście- jeśli chcemy się użalać- to nawet, mając wszystko nie będzie się szczęśliwym. Uczmy się bycia szczęśliwymi- to przydatna sztuka…

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


To mówicie Wy:
17.05.2006 :: 16:37 :: host-ip22-167.crowley.pl

Blandzia

Dobrze wiedzieć =D

Masz racje z tą filozofią bo za dużo, to oszalec można...ale dużo to pojęcie względne, dla mnie tyle ile myśle to nie jest dużo=D. Pozatym łatwiej sobie tłumaczyć cierpienia filozoficznie... jakby ból się zmniejsza, prawda? przy najmniej ja tak mam.
16.05.2006 :: 21:01 :: 212.219.119.98

eM

Raczej nie Oskar :x filozofia jest dobra, ale nie codziennie ;p koniec kropka
16.05.2006 :: 16:11 :: host-ip22-167.crowley.pl

Blandzia

eM... piszesz jak Oskar=P Możliwe,że to ty chodź niekoniecznie. Hm...
15.05.2006 :: 20:53 :: 212.219.119.98

eM

A ja tam sobie nuce curious pimpin i ma to jakies znaczenie? Swiat jest takie jakim sie go widzi. Kazdy moze byc poeta jak go natchnie. Szczescie zalezy od tego co sie chce... czynnikow jest wiele i nie chce mi sie pisac za duzo bo nie mam czasu. Mozna duzo pisac od szczesciu, kiedy sie jest a kiedy nie. Kazdy sobie wybiera czy chce czy. Mozna sobie wyidealizowac niektore rzeczy, jednak zycie nie jest rozowe.. przynajmniej nie caly czas. pozdro
14.05.2006 :: 22:10 :: tb128.internetdsl.tpnet.pl

Agacia

...
14.05.2006 :: 22:09 :: tb128.internetdsl.tpnet.pl

Agacia

Coś Ci powiem ludzie mają to do siebie że mówią że są nieszczęśliwi z nudów czasami. Jeśli nie mamy zaINteresowań, pasji, która daje nam odskocznie od codzienności to naprawde czujemy się nieszczęśliwi i wpadamy w stany depresyjne itp. itd.
zależy też od tego czy znasz swoje miejsce na ziemi, bliskich, przyjaciół, czy czujesz się w swoim życiu poprstu dobrze...
zawsze możemy coś zmienić i przewrócić do góry nogami, tylko nam się nie chce...
Życie jest za krótkie żeby się uzalać nad sobą i wiem z własnego doświadczenia że potrafi być straszne w skutkach... gdy nagle jesteśmy nieszczęśliwi zagubieni, trzeba powiedzieć:
14.05.2006 :: 21:25 :: dek150.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nimrodelka

ale z tym szczęściem to też zalezy od naszego usposobienia i podejścia do zycia.
I tu za wzór mozna postawić sobie tak krytykowanych wszedzie Amerykanów. Nawet jak mu się beznadziejnie powodzi, własnie się rozwodzi, a szef w pracy obcina mu pensję to zapytany jak mu leci odpowie, że JEST OK. A Polak ze średniej klasy, któremu się dobrze powodzi, ma rodzinę, dom, dobrze płatną pracę i może sobie pozwolić na rozwijanie siebie emocjonalnie na pytanie jak leci odpwioe, że BEZNADZIEJNIE, BO COŚ TAM.
Oczywiście to była generalizacja, bo przecież wszystko zależy od mentalności i podejścia do życia. Ja jestem uważana raczej za peesymistkę, choć uważam się bardziej za realistkę. Ale pracuję nad sobą i nauczyłam się czerpać radość z małych rzeczy. I ucze się byc szczęsliwą. I to naprwade wychodzi. Trzeba tylko chciec.
14.05.2006 :: 18:00 :: aul196.internetdsl.tpnet.pl

encore

bo łatwiej dostrzec nieszczęście, a przecież nic nie dzieje się bez powodu, szczęściem potrafi być letni deszcz czy uśmiech obcej osoby w autobusie, szczęścia nie trzeba szukać ono po prostu jest i moze dlatego tak trudno je zauważyć...
14.05.2006 :: 14:11 :: host-ip22-167.crowley.pl

blandzia

Każdy z nas potrafi być naprawdę szczęśliwy, nie mając wsyzstkiego czego pragnie...musi tylko to zruzoumieć.
14.05.2006 :: 12:55 :: tw4cd.rdi.pl

ailene

Racja. Szczeście tkwi w nas samych, trzeba tylko nauczyć się je czerpac z banalnych na pozór sytuacji.
Talk.pl :: Wróć